WhiteBallProject
The Independent Voice of Ilkeston Football

You are not logged in. Would you like to login or register?



26/5/2019 5:36 PM  #1


Local Pre Seasons 2019-20 SO FAR Post corrections if you spot any!!

PRE SEASON 2019-20
Please check all fixtures before travelling to games as some clubs appear to have more than one fixture on the same day!!
STOP PRESS WE ARE DEFINITELY NOT PLAYING BORROWASH VICS

Tuesday 2ndJuly 2019 
Eastwood CFC v Ilkeston Town 7:30
Ravenshed v Blidworth WelfareTBC
 
Saturday 6thJuly 2019
Airbus UK v Ilkeston Town 2:30
Alfreton Town v Walsall 3:00
Bridlington Town v Worksop Town TBC
FC Sez v Kimberley MW TBC
Melton Town v Shepshed Dynamo  TBC
Notts County v Nuneaton Borough 3:00
Quorn v Loughborough Dynamo 3:00
Renishaw v Blidworth Welfare TBC
Sandiacre Town v Radford TBC
Stapenhill v Wolstanton United TBC
Thorne Colliery v Belper Town 3:00
 
Tuesday 9thJuly 2019 
Mansfield Town v Loughborough Dynamo 7:30
Redditch United v Gresley TBC
Rocester v Heanor Town TBC
Worksop Town v Sheffield Wednesday U23 TBC
 
Wednesday 10thJuly 2019 
Blidworth Welfare v Bilborough Town TBC
Dunkirk v South Normanton Athletic TBC
Hucknall Town v Staveley MW 7:45
 
Saturday 13thJuly 2019 
AFC Kilburn v Gresley Reserves TBC
AFC Villa v Mapperley TBC
Alfreton Town v Mansfield Town 3:00
Armthorpe Welfare v Belper Town 3:00
Ashby Ivanhoe v Belper United TBC
Awsworth Villa v Kimberley MW TBC
Bedworth United v Shepshed Dynamo TBC
Bilborough Town Community v Holbrook SM Reserves TBC
Blidworth Welfare v Heanor Town 3:00
Boynton Sports v Chesterfield Town 3:00
Carlton Town v Hucknall Town 3:00
Cheadle Town v Buxton 3:00
Eastwood CFC v Gresley 3:00
Ilkeston Town v Notts County 3:00
Ingles v Holwell Sports TBC
Kimberley MW v Long Eaton United TBC
Kirton Brickworks v Rushcliffe TBC
Loughborough University v Loughborough Dynamo 3:00
Matlock Town v Burton Albion TBC 
Newark Town v Aslockton & Orston TBC
Ravenshead v Robin Hood Colts TBC
South Normanton Athletic v Rocester TBC
Staveley MW v Chesterfield TBC
 
Monday 15thJuly 2019 
Hallam v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Staveley MW TBC
Worksop Town v Boston United TBC
 
Tuesday 16thJuly 2019
Arnold Town v Notts County TBC
Borrowash Victoria v Loughborough Dynamo TBC
Dunkirk v Shepshed Dynamo TBC
Eastwood CFC v Wollaton TBC
Gedling MW v Quorn TBC
Heather St John v Kimberley MW TBC
Matlock Town v Chesterfield TBC
Melton Town v Gresley TBC
Newark Flowserve v Grantham Town 7:45
Radford v Carlton Town 7:45
Stapenhill v Mickleover Sports TBC
Wolstanton United v Rocester TBC
Worsborough Bridge v Belper Town 7:00
 
Wednesday 17thJuly 2019
Blidworth Welfatre v Hucknall Town TBC
FC Sez v  Bilborough Town Community TBC
Hucknall Town Development v Calverton MW TBC
Pensitone Church v Selston TBC
 
Thursday 18thJuly 2019
Aslockton & Orston v West Bridgford TBC
Ecclesfield Red Rose v Chesterfield Town 7:00
Kimberley MW v Linby CW TBC @ Digby Street
Nottingham v Rushcliffe TBC
 
Friday 19thJuly 2019
Conwy Borough v Buxton 7:45
Cotgrave v Grantham Town TBC
Pinxton v South Normanton Athletic TBC
 
Saturday 20thJuly 2019 
AFC Villa v Netherfirld Seniors TBC
Arnold Town v Dunirk TBC
Basford United v Walsall Wood 3:00
Bedworth United v Loughborough Dynamo 3:00
Blidworth Welfare v Shirebrook Town TBC
Bridgford Uniyed v Wollaton TBC
Carlton Town v Shilden TBC
Carlton Town Lions v Bilborough Town Community TBC
Calverton MW v Ashland Rovers TBC
Gedling MW v Newark Flowserve 3:00
Gedling Southbank v Elston United TBC
Graham Street Prims v Stapenhill TBC
Handswoerth Parramore v Worksop Town TBC
Holbrook Sports v Desford TBC
Hucknall town Development v Kimberley MW Reserves TBC
Ilkeston Town v Solihull Moors 1:00
Kirton Brickworks v Chesterfield Town 3:00
Kimberley MW v Bingham Town TBC @ Digby Street
Llangefni Town v Buxton 2:30
Northfield Emeralds v Bilborough Town TBC
Notts County v Walsall 3:00
Portadown v Belper Town 3:00
Queens Park (Wrexham) v Borrowash Victoria TBC
Radford v Newrak Town 3:00
Redcar Town v Hucknall Town 3:00
Robin Hood Colts v Bingham Town Reserves TBC
Rushcliffe v Greenhill TBC
Rylands v Sherwood Colliery TBC
Shepshed Dynamo v Ingles TBC
 
Monday 22ndJuly 2019 
South Normanton Athletic v Sherwood Colliery TBC
 
Tuesday 23rdJuly 2019 
Chesterfield Town v Oughtibridge WM 7:00
Gedling MW v Carlton Town TBC
Graham Street Prims v Gresley Reserves TBC
Grantham Town v Boston United TBC
Holwell Sports v West Bridgford TBC
Hucknall Town v Long Eaton United 7:45
Ilkeston Town v Telford United 7:00
Kimberley MW v Newark Flowserve 7:45
Notts County v Ipswich Town 7:00
Shepshed  Dynamo v Burton Albion Academy TBC
Silverdale v Rocester TBC
Solihull Moors v Burton Albion TBC
Stapenhill v Rocester TBC
 
Wednesday 24thJuly 2019 
Bilborough Town Community v Pythian TBC
Buxton v Trafford 7:45
Kimberley MW v Hednesford XI TBC
Mickleover Sports v Burton Albion TBC
Sheffield v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Pinxton TBC
Swallownest v Worksop Town TBC
Stapenhill v Gresley TBC
 
Thursday 25thJuly 2019
Ashby Ivanhoe v Gresley TBC
Aslockton & Orston v Cottesmore AFC TBC
Kimberley MW Reserves v Ashland Rovers TBC
South Normanton Athletic v Radford 
 
Friday 26thJuly 2019 
Alfreton Town v Notts County 7:30
Blidworth Welfare v Sherwood Colliery TBC
 
Saturday 27thJuly 2019 
Arnold Town v Radcliffe Olympic 3:00
Beeston v Bilborough town Community TBC
Bilborough Town v Saffron Dynamo TBC
Bolsover v Bingham Town TBC
Borrowash Victoria v Mickleover Sports TBC
Buxton v Glossop North End 3:00
Calverton MW v West Bridford Reserves TBC
Chesterfield v Burton Albion TBC
Chesterfield Town v Ripley Town 3:00
Clay Cross Town v South Normanton Athletic TBC
Eastwood CFC v Corby Town TBC
FC Sez v Keyworth United TBC
Heath Hayes v Gresley TBC
Holwell Sports v Radford 3:00
Hucknall Town v Linby CW 3:00
Kimberley MW v Carlton Town TBC
Parkgate v Teversal I:00
Quorn v Newark Flowserve 3:00
Ravenshead v Ashland Rovers TBC
Robin Hood Colts v Southwell City TBC
Rocester v Chasetown TBC
Rushcliffe v Netherfield TBC
Shepshed Dynao v Barwell TBC
Stapenhill v Heather St Johns TBC
Sutton Rovers v Wollaton @ Sutton on Sea TBC
Worksop Town v Matlock Town TBC 
York City v Notts County 12:30pm
 
Monday 29thJuly 2019 
Nuneaton Borough v Burton Albion TBC
 
Tuesday 30thJuly 2019 
Belper Town v Mickleover Sports 7:30
Carlton Town v Shepshed Dynamo TBC
Gedling MW v Arnold Town TBC
Grantham Town v Peterborough Sports TBC
Kimberley MW Reserves v Liny CW Reserves TBC
Matlock Town v Sheffield United 7:45
 
Wednesday 31stJuly 2019 
Bilborough Town v Allexton & New Parks TBC
Bridgeford United v Bilborough Town Community TBC
Kimberley MW v Hednesford Town X1 TBC
Mickleover Sports v Belper Town TBC
Retford United v Worksop Town TBC
Robin Hood Colts v Ashland Rovers TBC
South Normanton Athletic v Shirebrook Town TBC
 
Saturday 3rdAugust 2019 
AFC Villa v Gedling Town TBC
Ashland Rovers v Kirton Brickworks TBC
Aslockton & Orston v FC Sez TBC
Brigdford United v Bilborough Town Community TBC 
Chesterfield Town v Mansfield Hosiery Mills 3:00
Clifton All Whites Development v Beeston @ Rushcliffe TBC
Grantham Town v Ilkeston Town 3:00
Kimberley MW Reserves v Ruddington Villa Reserves TBC
Leek Town v Buxton 3:00
Loughborough Dynamo v Matlock Town 3:00
Robin `Hood Colts v Gedling Southbank TBC
Newark Flowserve v Basford United 3:00
Tamworth v Basford United 3:00
Worksop Town v Gainsborough Trinity TBC
 
Tuesday 6thAugust 2019 
Belper Town v Basford United 7:30
Buxton v Brighouse Town 7:45
 
Friday 9thAugust 2019 
Buxton v Widnes 7:45
 
Saturday 10thAugust 2019 
Hyde United v Belper Town 3:00
Lincoln United v Matlock Town TBC
Loughborough Dynamo v Coleshill Town TBC

 

01/6/2019 2:30 PM  #2


Re: Local Pre Seasons 2019-20 SO FAR Post corrections if you spot any!!

PRE SEASON 2019-20
Please check all fixtures before travelling to games as some clubs appear to have more than one ne fixture on the same day!!
UPDATED FIXTURES IN BOLD

 
Saturday 29thJune 2019 
Alfreton Town v Nottingham Forest 3:00
 
Tuesday 2ndJuly 2019 
Eastwood CFC v Ilkeston Town 7:30
Ravenshed v Blidworth WelfareTBC
 
Saturday 6thJuly 2019
Airbus UK v Ilkeston Town 2:30
Alfreton Town v Walsall 3:00
Bridligton Town v Worksop Town TBC
FC Sez v Kimberley MW TBC
Melton Town v Shepshed Dynamo  TBC
Notts County v Nuneaton Borough 3:00
Quorn v Loughborough Dynamo 3:00
Renishaw v Blidworth Welfare TBC
Sandiacre Town v Radford TBC
Stapenhill v Wolstanton United TBC
Thorne Colliery v Belper Town 3:00
 
Tuesday 9thJuly 2019 
Mansfield Town v Loughborough Dynamo 7:30
Pinxton v Ilkeston Town 7:30
Redditch United v Gresley TBC
Rocester v Heanor Town TBC
Worksop Town v Sheffield Wednesday U23 TBC
 
Wednesday 10thJuly 2019 
Blidworth Welfare v Bilborough Town TBC
Dunkirk v South Normanton Athletic TBC
Hucknall Town v Staveley MW 7:45
 
Saturday 13thJuly 2019 
AFC Kilburn v Gresley Reserves TBC
AFC Villa v Mapperley TBC
Alfreton Town v Mansfield Town 3:00
Armthorpe Welfare v Belper Town 3:00
Ashby Ivanhoe v Belper United TBC
Awsworth Villa v Kimberley MW TBC
Bedworth United v Shepshed Dynamo TBC
Bilborough Town Community v Holbrook SM Reserves TBC
Blidworth Welfare v Heanor Town 3:00
Boynton Sports v Chesterfield Town 3:00
Carlton Town v Hucknall Town 3:00
Cheadle Town v Buxton 3:00
Eastwood CFC v Gresley 3:00
Ilkeston Town v Notts County 3:00
Ingles v Holwell Sports TBC
Kimberley MW v Long Eaton United TBC
Kirton Brickworks v Rushcliffe TBC
Loughborough University v Loughborough Dynamo 3:00
Matlock Town v Burton Albion TBC 
Newark Flowserve v Basford United 3.00
Newark Town v Alockton & Orston TBC
Ravenshead v Robin Hood Colts TBC
Selby Town v Worksop Town 3:00
South Normanton Athletic v Rocester TBC
Staveley MW v Chesterfield TBC
 
Monday 15thJuly 2019 
Hallam v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Staveley MW TBC
Worksop Town v Boston United TBC
 
Tuesday 16thJuly 2019
Arnold Town v Notts County TBC
Basford United v Nuneaton Borough 7:30
Borrowash Victoria v Loughborough Dynamo TBC
Dunkirk v Shepshed Dynamo TBC
Eastwood CFC v Wollaton TBC
Gedling MW v Quorn TBC
Heather St John v Kimberley MW TBC
Matlock Town v Chesterfield TBC
Melton Town v Gresley TBC
Newark Flowserve v Grantham Town 7:45
Radford v Carlton Town 7:45
Stapenhill v Mickleover Sports TBC
Wolstanton United v Rocester TBC
Worsborough Bridge v Belper Town 7:00
 
Wednesday 17thJuly 2019
Blidworth Welfatre v Hucknall Town TBC
FC Sez v  Bilborough Town Community TBC
Hucknall Town Development v Calverton MW TBC
Pensitone Church v Selston TBC
 
Thursday 18thJuly 2019
Aslockton &Orston v West Bridgford TBC
Ecclesfield Red Rose v Chesterfield Town 7:00
Kimberley MW v Linby CW TBC @ Digby Street
Nottingham v Rushcliffe TBC
 
Friday 19thJuly 2019
Conwy Borough v Buxton 7:45
Cotgrave v Grantham Town TBC
Pinxton v South Normanton Athletic TBC
 
Saturday 20thJuly 2019 
AFC Villa v Netherfirld Seniors TBC
Arnold Town v Dunirk TBC
Basford United v Walsall Wood 3:00
Bedworth United v Loughborough Dynamo 3:00
Blidworth Welfare v Shirebrook Town TBC
Bridgford Uniyed v Wollaton TBC
Carlton Town v Shilden TBC
Carlton Town Lions v Bilborough Town Community TBC
Calverton MW v Ashland Rovers TBC
Gedling MW v Newark Flowserve 3:00
Gedling Southbank v Elston United TBC
Graham Street Prims v Stapenhill TBC
Handswoerth Parramore v Worksop Town TBC
Holbrook Sports v Desford TBC
Hucknall Town Development v Kimberley MW Reserves TBC
Ilkeston Town v Solihull Moors 1:00
Kirton Brickworks v Chesterfield Town 3:00
Kimberley MW v Bingham Town TBC @ Digby Street
Llangefni Town v Buxton 2:30
Northfield Emeralds v Bilborough Town TBC
Notts County v Walsall 3:00
Portadown v Belper Town 3:00
Queens Park (Wrexham) v Borrowash Victoria TBC
Radford v Newrak Town 3:00
Redcar Town v Hucknall Town 3:00
Robin Hood Colts v Bingham Town Reserves TBC
Rushcliffe v Greenhill TBC
Rylands v Sherwood Colliery TBC
Shepshed Dynamo v Ingles TBC
 
Monday 22ndJuly 2019 
South Normanton Athletic v Sherwood Colliery TBC
 
Tuesday 23rdJuly 2019 
Chesterfield Town v Oughtibridge WM 7:00
Gedling MW v Carlton Town TBC
Graham Street Prims v Gresley Reserves TBC
Grantham Town v Boston United TBC
Holwell Sports v West Bridgford TBC
Hucknall Town v Long Eaton United 7:45
Ilkeston Town v Telford United 7:00
Kimberley MW v Newark Flowserve 7:45
Notts County v Ipswich Town 7:00
Shepshed  Dynamo v Burton Albion Academy TBC
Silverdale v Rocester TBC
Solihull Moors v Burton Albion TBC
Stapenhill v Rocester TBC
 
Wednesday 24thJuly 2019 
Bilborough Town Community v Pythian TBC
Buxton v Trafford 7:45
Kimberley MW v Hednesford XI TBC
Mickleover Sports v Burton Albion TBC
Sheffield v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Pinxton TBC
Swallownest v Worksop Town TBC
Stapenhill v Gresley TBC
 
Thursday 25thJuly 2019
Ashby Ivanhoe v Gresley TBC
Aslockton & Orston v Cottesmore AFC TBC
Kimberley MW Reserves v Ashland Rovers TBC
South Normanton Athletic v Radford 
 
Friday 26thJuly 2019 
Alfreton Town v Notts County 7:30
Blidworth Welfare v Sherwood Colliery TBC
 
Saturday 27thJuly 2019 
Arnold Town v Radcliffe Olympic 3:00
Basford United v Ilkeston Town 3:00
Beeston v Bilborough town Community TBC
Bilborough Town v Saffron Dynamo TBC
Bolsover v Bingham Town TBC
Borrowash Victoria v Mickleover Sports TBC
Buxton v Glossop North End 3:00
Calverton MW v West Bridford Reserves TBC
Chesterfield v Burton Albion TBC
Chesterfield Town v Ripley Town 3:00
Clay Cross Town v South Normanton Athletic TBC
Eastwood CFC v Corby Town TBC
FC Sez v Keyworth United TBC
Heath Hayes v Gresley TBC
Holwell Sports v Radford 3:00
Hucknall Town v Linby CW 3:00
Kimberley MW v Carlton Town TBC
Parkgate v Teversal I:00
Quorn v Newark Flowserve 3:00
Ravenshead v Ashland Rovers TBC
Robin Hood Colts v Southwell City TBC
Rocester v Chasetown TBC
Rushcliffe v Netherfield TBC
Shepshed Dynao v Barwell TBC
Stapenhill v Heather St Johns TBC
Sutton Rovers v Wollaton @ Sutton on Sea TBC
Worksop Town v Matlock Town TBC 
York City v Notts County 12:30pm
 
Monday 29thJuly 2019 
Nuneaton Borough v Burton Albion TBC
 
Tuesday 30thJuly 2019 
Basford United v Mansfield Town 7:30
Belper Town v Mickleover Sports 7:30
Carlton Town v Shepshed Dynamo TBC
Gedling MW v Arnold Town TBC
Grantham Town v Peterborough Sports TBC
Kimberley MW Reserves v Liny CW Reserves TBC
Matlock Town v Sheffield United 7:45
 
Wednesday 31stJuly 2019 
Bilborough Town v Allexton & New Parks TBC
Bridgford United v Bilborough Town Community TBC
Kimberley MW v Hednesford Town X1 TBC
Mickleover Sports v Belper Town TBC
Retford United v Worksop Town TBC
Robin Hood Colts v Ashland Rovers TBC
South Normanton Athletic v Shirebrook Town TBC
 
Saturday 3rdAugust 2019 
AFC Villa v Gedling Town TBC
Ashland Rovers v Kirton Brickworks TBC
Aslockton & Orston v FC Sez TBC
Brigdford United v Bilborough Town Community TBC 
Chesterfield Town v Mansfield Hosiery Mills 3:00
Clifton All Whites Development v Beeston @ Rushcliffe TBC
Grantham Town v Ilkeston Town 3:00
Kimberley MW Reserves v Ruddington Villa Reserves TBC
Leek Town v Buxton 3:00
Loughborough Dynamo v Matlock Town 3:00
Robin `Hood Colts v Gedling Southbank TBC
Newark Flowserve v Basford United 3:00
Tamworth v Basford United 3:00
Worksop Town v Gainsborough Trinity TBC
 
Tuesday 6thAugust 2019 
Belper Town v Basford United 7:30
Buxton v Brighouse Town 7:45
 
Friday 9thAugust 2019 
Buxton v Widnes 7:45
 
Saturday 10thAugust 2019 
Basford United v Stocksbridge Park Steels 3:00
Hyde United v Belper Town 3:00
Lincoln United v Matlock Town TBC
Loughborough Dynamo v Coleshill Town TBC

     Thread Starter
 

14/6/2019 10:42 AM  #3


Re: Local Pre Seasons 2019-20 SO FAR Post corrections if you spot any!!

PRE SEASON 2019-20
Please check all fixtures before travelling to games as some clubs appear to have more than one ne fixture on the same day!!
UPDATED FIXTURES IN BOLD

 
Saturday 29thJune 2019 
Alfreton Town v Nottingham Forest 3:00
 
Tuesday 2ndJuly 2019 
Eastwood CFC v Ilkeston Town 7:30
Ravenshed v Blidworth WelfareTBC

Thursday 4th July 2019
Holbrook Sports v Heanor Town 7:30

Saturday 6thJuly 2019
Airbus UK v Ilkeston Town 2:30
Alfreton Town v Walsall 3:00
Bridligton Town v Worksop Town TBC
FC Sez v Kimberley MW TBC
Melton Town v Shepshed Dynamo  TBC
Notts County v Nuneaton Borough 3:00
Quorn v Loughborough Dynamo 3:00
Renishaw v Blidworth Welfare TBC
Sandiacre Town v Radford TBC
Stapenhill v Wolstanton United TBC
Thorne Colliery v Belper Town 3:00
 
Tuesday 9thJuly 2019 
Collingham v Newark Flowserve TBC
Mansfield Town v Loughborough Dynamo 7:30
Pinxton v Ilkeston Town 7:30
Redditch United v Gresley TBC
Rocester v Heanor Town 7:30
Worksop Town v Sheffield Wednesday U23 TBC
 
Wednesday 10thJuly 2019 
Blidworth Welfare v Bilborough Town TBC
Dunkirk v South Normanton Athletic TBC
Hucknall Town v Staveley MW 7:45
Newark Town v Lincoln United 7:45
 
Friday 12thJuly 2019
Ollerton Town v Dronfield Town TBC
 
Saturday 13thJuly 2019 
AFC Kilburn v Gresley Reserves TBC
AFC Villa v Mapperley TBC
Alfreton Town v Mansfield Town 3:00
Armthorpe Welfare v Belper Town 3:00
Ashby Ivanhoe v Belper United TBC
Awsworth Villa v Kimberley MW TBC
Bedworth United v Shepshed Dynamo TBC
Bilborough Town Community v Holbrook SM Reserves TBC
Blidworth Welfare v Heanor Town 3:00
Boynton Sports v Chesterfield Town 3:00
Carlton Town v Hucknall Town 3:00
Cheadle Town v Buxton 3:00
Eastwood CFC v Gresley 3:00
Ilkeston Town v Notts County 3:00
Ingles v Holwell Sports TBC
Kimberley MW v Long Eaton United TBC
Kirton Brickworks v Rushcliffe TBC
Loughborough University v Loughborough Dynamo 3:00
Matlock Town v Burton Albion TBC 
Newark Flowserve v Basford United 3.00
Newark Town v Alockton & Orston TBC
Ravenshead v Robin Hood Colts TBC
Selby Town v Worksop Town 3:00
South Normanton Athletic v Rocester TBC
Staveley MW v Chesterfield TBC
Teversal v Collingham TBC
 
Monday 15thJuly 2019 
Hallam v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Staveley MW TBC
Worksop Town v Boston United TBC
 
Tuesday 16thJuly 2019
Arnold Town v Notts County TBC
Basford United v Nuneaton Borough 7:30
Borrowash Victoria v Loughborough Dynamo TBC
Dunkirk v Shepshed Dynamo TBC
Eastwood CFC v Wollaton TBC
Gedling MW v Quorn TBC
Heather St John v Kimberley MW TBC
Lincoln United v Alfreton Town  3:00
Matlock Town v Chesterfield TBC
Melton Town v Gresley TBC
Newark Flowserve v Grantham Town 7:45
Ollerton Town V Collingham TBC
Radford v Carlton Town 7:45
Stapenhill v Mickleover Sports TBC
Wolstanton United v Rocester TBC
Worsborough Bridge v Belper Town 7:00
 
Wednesday 17thJuly 2019
Blidworth Welfatre v Hucknall Town TBC
FC Sez v  Bilborough Town Community TBC
Hucknall Town Development v Calverton MW TBC
Pensitone Church v Selston TBC
 
Thursday 18thJuly 2019
Aslockton & Orston v West Bridgford TBC
Ecclesfield Red Rose v Chesterfield Town 7:00
Kimberley MW v Linby CW TBC @ Digby Street
Nottingham v Rushcliffe TBC
 
Friday 19thJuly 2019
Conwy Borough v Buxton 7:45
Cotgrave v Grantham Town TBC
Pinxton v South Normanton Athletic TBC
 
Saturday 20thJuly 2019 
AFC Villa v Netherfirld Seniors TBC
Arnold Town v Dunirk TBC
Basford United v Walsall Wood 3:00
Bedworth United v Loughborough Dynamo 3:00
Blidworth Welfare v Shirebrook Town TBC
Bridgford Uniyed v Wollaton TBC
Carlton Town v Shilden TBC
Carlton Town Lions v Bilborough Town Community TBC
Calverton MW v Ashland Rovers TBC
Collingham v Gainsborough Trinity Reserves TBC
Gedling MW v Newark Flowserve 3:00
Gedling Southbank v Elston United TBC
Graham Street Prims v Stapenhill TBC
Handswoerth Parramore v Worksop Town TBC
Holbrook Sports v Desford TBC
Hucknall Town Development v Kimberley MW Reserves TBC
Ilkeston Town v Solihull Moors 1:00
Kirton Brickworks v Chesterfield Town 3:00
Kimberley MW v Bingham Town TBC @ Digby Street
Llangefni Town v Buxton 2:30
Northfield Emeralds v Bilborough Town TBC
Notts County v Walsall 3:00
Portadown v Belper Town 3:00
Queens Park (Wrexham) v Borrowash Victoria TBC
Radford v Newark Town 3:00
Redcar Town v Hucknall Town 3:00
Robin Hood Colts v Bingham Town Reserves TBC
Rushcliffe v Greenhill TBC
Rylands v Sherwood Colliery TBC
Shepshed Dynamo v Ingles TBC
 
Monday 22ndJuly 2019 
South Normanton Athletic v Sherwood Colliery TBC
 
Tuesday 23rdJuly 2019 
Chesterfield Town v Oughtibridge WM 7:00
Gedling MW v Carlton Town TBC
Graham Street Prims v Gresley Reserves TBC
Grantham Town v Boston United TBC
Holwell Sports v West Bridgford TBC
Hucknall Town v Long Eaton United 7:45
Ilkeston Town v Telford United 7:00
Kimberley MW v Newark Flowserve 7:45
Notts County v Ipswich Town 7:00
Ollerton Town v Arnold Town TBC
Shepshed  Dynamo v Burton Albion Academy TBC
Silverdale v Rocester TBC
Solihull Moors v Burton Albion TBC
Stapenhill v Rocester TBC
 
Wednesday 24thJuly 2019 
Bilborough Town Community v Pythian TBC
Buxton v Trafford 7:45
Kimberley MW v Hednesford XI TBC
Mickleover Sports v Burton Albion TBC
Sheffield v Chesterfield TBC
Sherwood Colliery v Pinxton TBC
Swallownest v Worksop Town TBC
Stapenhill v Gresley TBC
 
Thursday 25thJuly 2019
Ashby Ivanhoe v Gresley TBC
Aslockton & Orston v Cottesmore AFC TBC
Kimberley MW Reserves v Ashland Rovers TBC
Heanor Town v Long Eaton United 7:30
South Normanton Athletic v Radford 
 
Friday 26thJuly 2019 
Alfreton Town v Notts County 7:30
Blidworth Welfare v Sherwood Colliery TBC
 
Saturday 27thJuly 2019 
Arnold Town v Radcliffe Olympic 3:00
Basford United v Ilkeston Town 3:00
Beeston v Bilborough town Community TBC
Bilborough Town v Saffron Dynamo TBC
Bolsover v Bingham Town TBC
Borrowash Victoria v Mickleover Sports TBC
Buxton v Glossop North End 3:00
Calverton MW v West Bridford Reserves TBC
Chesterfield v Burton Albion TBC
Chesterfield Town v Ripley Town 3:00
Clay Cross Town v South Normanton Athletic TBC
Eastwood CFC v Corby Town TBC
FC Sez v Keyworth United TBC
Heath Hayes v Gresley TBC
Heanor Town v Selston 3:00
Holwell Sports v Radford 3:00
Hucknall Town v Linby CW 3:00
Kimberley MW v Carlton Town TBC
Parkgate v Teversal I:00
Quorn v Newark Flowserve 3:00
Ravenshead v Ashland Rovers TBC
Robin Hood Colts v Southwell City TBC
Rocester v Chasetown TBC
Rushcliffe v Netherfield TBC
Shepshed Dynao v Barwell TBC
Stapenhill v Heather St Johns TBC
Sutton Rovers v Wollaton @ Sutton on Sea TBC
Worksop Town v Matlock Town TBC 
York City v Notts County 12:30pm
 
Monday 29thJuly 2019 
Nuneaton Borough v Burton Albion TBC
 
Tuesday 30thJuly 2019 
Basford United v Mansfield Town 7:30
Belper Town v Mickleover Sports 7:30
Carlton Town v Shepshed Dynamo TBC
Gedling MW v Arnold Town TBC
Grantham Town v Peterborough Sports TBC
Kimberley MW Reserves v Liny CW Reserves TBC
Matlock Town v Sheffield United 7:45
 
Wednesday 31stJuly 2019 
Bilborough Town v Allexton & New Parks TBC
Bridgford United v Bilborough Town Community TBC
Kimberley MW v Hednesford Town X1 TBC
Mickleover Sports v Belper Town TBC
Retford United v Worksop Town TBC
Retford Unitedcv Lincoln United 7:45
Robin Hood Colts v Ashland Rovers TBC
South Normanton Athletic v Shirebrook Town TBC
 
Saturday 3rdAugust 2019 
AFC Villa v Gedling Town TBC
Ashland Rovers v Kirton Brickworks TBC
Aslockton & Orston v FC Sez TBC
Brigdford United v Bilborough Town Community TBC 
Chesterfield Town v Mansfield Hosiery Mills 3:00
Clifton All Whites Development v Beeston @ Rushcliffe TBC
Grantham Town v Ilkeston Town 3:00
Kimberley MW Reserves v Ruddington Villa Reserves TBC
Leek Town v Buxton 3:00
Loughborough Dynamo v Matlock Town 3:00
Robin `Hood Colts v Gedling Southbank TBC
Newark Flowserve v Basford United 3:00
Tamworth v Basford United 3:00
Worksop Town v Gainsborough Trinity TBC
 
Tuesday 6thAugust 2019 
Belper Town v Basford United 7:30
Buxton v Brighouse Town 7:45
 
Friday 9thAugust 2019 
Buxton v Widnes 7:45
 
Saturday 10thAugust 2019 
Basford United v Stocksbridge Park Steels 3:00
Hyde United v Belper Town 3:00
Lincoln United v Matlock Town TBC
Loughborough Dynamo v Coleshill Town TBC

     Thread Starter
 

Board footera

 

Powered by Boardhost. Create a Free Forum